logo zwolnionych z teorii

To dla nich zaszczyt i ogromna motywacja do dalszych wysiłków. Kilku uczniów z 4A (Julia Grzelak, Dominika Siedlicka, Przemysław Mróz) zainicjowało w tym roku projekt społeczny “Ważne pytania”. Z powodzeniem udaje się im przejść kolejne etapy😃.

Jaka jest główna idea projektu? Co mówią o nim sami pomysłodawcy?

Projekt zrodził się z refleksji nad zgubnym tempem życia współczesnych ludzi, którzy nie mają czasu: zadbać o swoje zdrowie, spotkać się z rodziną, przeczytać wartościową książkę.

Zmiana podejścia do życia i własnej codzienności jest możliwa, a przyczyną do tego są często trafnie zadane pytania!

Przeprowadzając kampanie społeczne, które będą opierać się na zadawaniu pytań, chcemy wzbudzić w ludziach chęć “życia pytaniami”. Każdy człowiek powinien dbać o swoje dobro, co nierozerwalnie wiąże się ze znalezieniem czasu i przestrzeni na zastanowienie się nad kierunkiem i jakością naszych działań.

Poprzez happeningi uliczne oraz kampanie przeprowadzane on-line chcemy dotrzeć do ludzi z pytaniami o istotne zagadnienia: relacje, rodzina, wartości, realizacja pasji i marzeń.

Dorosłym towarzyszy notoryczny brak czasu dla siebie, młodzi ludzie są przytłoczeni nauką i oczekiwaniami otoczenia. Gdzie znaleźć przestrzeń i miejsce na ważne pytania?

Chcemy wyjść z pytaniami w przestrzeń miasta. Chcemy, żeby zauważyli nas pasażerowie autobusów, klienci sklepów i zabiegani przechodnie. Potem niech pytanie, które zostało zasiane w ich głowie i sercu, kiełkuje.