konferencja naukowa na temat religii świata

20 kwietnia br. odbyła się konferencja naukowa na temat „Religie Świata – fenomenalna różnorodność” w Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Norwida współorganizowana przez I LO w Elblągu. W konferencji uczestniczyła pani Marzena Bielecka– dyrektor I LO, nauczyciele i uczniowie z klasy 2d i 3a.    

Zachęcamy do obejrzenia relacji z konferencji! 

Opublikowano: 

Religie Świata – fenomenalna różnorodność | I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusz Słowackiego w Elblągu III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu Uniwersytet Gdański Wydział… | By Biblioteka Elbląska | Facebook 

Dyskutowali o religiach świata (portel.pl) 

Religie świata – fenomenalna różnorodność. Konferencja międzywyznaniowa w Elblągu – Dziennik Elbląski (dziennikelblaski.pl) 

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego wydarzenia. Przede wszystkim dziękuję panu Rafałowi Gruchalskiemu, Redaktorowi Naczelnemu Elbląskiej Gazety Internetowej PortEl.pl – prowadzącemu debatę. Dziękuję uczestnikom debaty, którzy podjęli to wyzwanie, tj. Ks. Markowi Antonowiczowi, Proboszczowi parafii św. Marii Magdaleny, Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Elblągu, panu Olgierdowi Chazbijewiczowi, Przewodniczącemu Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Gdańsku, panu dr hab. Wojciechowi Gajewskiemu, prof. UG, ks. dr Andrzejowi Kilanowskiemu, prof. WSD w Elblągu i panu Karolowi Przybyszowi studentowi UG.  Dziękuję pani Renacie Milewskiej z Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida w Elblągu – gospodarzowi miejsca. Dziękuję mediom elbląskim: PortEL.pl, Truso.TV, Dziennik Elbląski i Radio ESKA za objecie konferencji patronatem medialnym.  

Raz jeszcze dziękuję za współpracę w realizacji konferencji wszystkim uczniom z klasy3a I LO i  2b III LO w Elblągu oraz panu Karolowi Przybyszowi, studentowi UG, Przewodniczącemu Koła Religioznawców UG oraz jego członkom za współpracę w realizacji konferencji.  

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w realizację tego wydarzenia! 

dr Marzena Kosińska