plakat konferencji naukowej współorganizowanej przez I LO

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej n/t.: „FILOZOFIA EDUKACJI CYFROWEJ – od idealizmu do pragmatyzmu. Modele – Innowacje – Dobre praktyki”, która odbędzie się 21 kwietnia 2022 r. w godz. od 10.30 do 14.00 w Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida przy ul. Świętego Ducha 3-7 i na platformie Microsoft Teams. Organizatorami konferencji są: I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu, Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku i Biblioteka Elbląska im. Cypriana Kamila Norwida w Elblągu.

Konferencja jest adresowana do uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców, rodziców i przedsiębiorców. Jednym z celów jest znalezienie pomysłu na polska edukację w świecie zdeterminowanym przez technologię IT.Konferencja zrealizuje swoje cele w formie dwóch debat do których punktem wyjścia jest referat pt. Einsteinowska myśl wychowania człowieka- ekonomia czasu paradygmatem cyfrowego kształcenia dzieci, młodzieży i dorosłych, autorstwa Zygmunta Mietlewskiego i Romualda Zabrockiego. 

Tematem pierwszej debaty jest Diagnoza luki kompetencyjnej w obecnym paradygmacie edukowania dzieci, młodzieży i dorosłych, a udział w niej wezmą: Rafał Gruchalski, Anna Karbownik, Bartłomiej Kołakowski, Anastazja Mroczek, Sławomir Niecko, Karol Przybysz. Agata Skwira.

Natomiast tematem debaty drugiej są modele, innowacje i dobre praktyki, wykorzystywane w procesie kształcenia dzieci, młodzieży i dorosłych. W debacie uczestniczą: Rafał Gruchalski, Wiesław Gotowicz, Zygmunt Mietlewski, Bogusław Milusz, Karol Przybysz, Wojciech Puzdrowski. Konferencję zmyka dyskusja, jej uczestnicy podejmą próbę odpowiedzenia na pytanie: Czy potrzebna jest reforma szkolnictwa uwzględniająca indywidualizm i zdolności ucznia/studenta?

Organizatorzy