Prelegenci spotkania “Media społecznościowe – pasja i biznes”

W ramach cyklu „Spotkania z kulturą” w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu 30 listopada o w Sali Kameralnej Kina Światowid odbyło wydarzenie pod nazwą: „Media społecznościowe – pasja i biznes”.

Uczestniczyła w nim klasa I B pod opieką pani Adrianny Adamek-Świechowskiej.

Wprowadzenia w świat mediów społecznościowych dokonał Rafał Gruchalski redaktor naczelny Elbląskiej Gazety Internetowej portel.pl. Prelegent przedstawił rys historyczny zjawiska, zaprezentował wybrane najpopularniejsze media i ich funkcjonalność, odnosząc się do statystycznych badań i obiegowych opinii.

Następnie został zaprezentowany w formie multimedialnej wykład psycholog Marty Słonieckiej-Piotrowskiej  o wpływie social mediów na kształt współczesnego życia.

Po wykładach odbyła się rozmowa  z gośćmi aktywnie działającymi w mediach społecznościowych:  Agnieszką Lewandowską, Martą Miszk i Marcinem Janickim, którzy przybliżyli swoją działalność i związane z nią problemy.

Goście opowiedzieli o prowadzeniu działalności gospodarczej opartej  na budowaniu relacji za pomocą mediów społecznościowych.

Młodzież miała sposobność poddać namysłowi własne uczestnictwo w mediach społecznościowych, jak też zdać sobie sprawę z zagrożeń, jak i możliwości, jakie one stwarzają.

Adrianna Adamek-Świechowska

Wykład o mediach społecznościowych
Klasa IB w elbląskim CSE Światowid