Gala Solidarnych Szkół

Kilka dni temu (5.XII) w Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie miała miejsce dwunasta Gala Konkursu Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja. Byliśmy tam!

W kategorii szkół ponadpodstawowe w średnich i dużych miastach nasze I LO zajęło II miejsce za co uhonorowano nas nagrodą w kwocie 3700 zł. Pieniądze te zasilą subkonto stypendialne naszej szkoły i umożliwią przyznanie stypendiów kolejnym uzdolnionym młodym ludziom.

Nasza reprezentacja (p. Marzena Bielecka, p. Małgorzata Krasowska (koordynatorka programu stypendialnego), Otylia Walińska, Lena Ananicz, Mateusz Turek, Szymon Sokół, Michał Kruszyński), a także pozostałe nagrodzone szkoły, zostały po królewsku ugoszczone przez Fundacja Świętego Mikołaja.

W czasie dwudniowej wizyty w stolicy czekały nas niesamowite niespodzianki: wizyta u Pierwszej Damy RP, warsztaty: kaligrafii, tańca dworskiego, umiejętności negocjacyjnych, wykonywania odlewów gipsowych. Po prostu wyjeżdżaliśmy stamtąd pełni jak najlepszych wrażeń.

DZIĘKUJEMY! Nasze wyróżnienie traktujemy jako motywację do dalszej pracy na rzecz lepszego świata.💚

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich darczyńców, którzy wsparli szkolne zbiórki na rzecz stypendiów i wpłacających bezpośrednio na subkonto I LO. Bez Was to wspaniałe podium nie stałoby się naszym udziałem!