hasło solidarni z Ukrainą na tle flagi tego kraju

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie jej mieszkańcy niezwłocznie potrzebują pomocy humanitarnej. W ramach wsparcia powstały różne inicjatywy zbiórek pieniędzy na rzecz Ukraińców. 

Przekażmy cegiełkę od siebie, każda złotówka może pomóc ofiarom rosyjskiej agresji. Odsyłamy Was do kilku stron – poczytajcie, zastanówcie się i okażcie swoją solidarność poprzez konkretny gest.

Link do fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej:

https://pcpm.org.pl/ukraina

Link do fundacji radiaZet:

https://www.fundacjaradiazet.pl/Pomoc-dla-Ukrainy
Link do fundacju Pomagam:

https://pomagam.pl/solidarnizukraina
Link do fundacji PCK:

http://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/
Link do fundacji Siepomaga:

https://www.siepomaga.pl/ukraina

Unicef Polska:

https://www.facebook.com/donate/462703465452564/10158711221256545/

Pojawiła się również inicjatywa z naszego Urzędu Miejskiego. Rzeczy takie jak: pościel,  koce, sucha i trwała żywność, środki opatrunkowe, zabawki itp. (dokładny opis znajduje się na stronie miasta i FB – apel Pana Prezydenta Miasta), można przynosić do szkoły (zostawiając przy dyżurce) lub bezpośrednio do UM.

Publikujemy również link do organizacji koordynującej zbieranie informacji o gotowości elblążan na przyjęcie pod swój dach osób z Ukrainy (udostępnienie pokoju, całych mieszkań/domów):

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfAvk-ylqVZkco7gBfSwY-ue_E-EJlYJX8pVGvP9TdbMKPssA/viewform?fbclid=IwAR3oPzEdkiRLsMK-tyw9Gh4s9QkR4X-ZNYsvB89b6IEFyoTjSlGZEiNnPzU