Jutro każdy z nas będzie świętował kolejną rocznicę odzyskania niepodległości według własnego pomysłu (namawiamy do tego z całego serca!).W I LO to właśnie dziś akcentowaliśmy, jak ważną datą jest dla nas 11.11.

Na korytarzach pojawiły się 2 wystawy: 1) plakatów stworzonych przez naszych uczniów2) “Emancypantki i patriotki. Wizerunki walczących Polek XIX i XX wieku” – wypożyczona z Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenału (oddział Muzeum Zamojskie w Zamościu) DZIĘKUJEMY!

Oprawa muzyczna – zapewniona przez radiowęzeł (przy okazji – witamy nowy zespół????) – również nawiązywała do motywów Ojczyzny, przywiązania do Niej i czasów walk o Jej wolność.Pan Piotr Ciach zainicjował też wprowadzenie ducha epoki (XIX w.) poprzez ubiór. Oj, wiele dziewczyn do tej pory żałuje, że moda na tamte suknie przeminęła…

Na koniec refleksja. Polsce potrzebne jest społeczeństwo obywatelskie. Potrzebni są ludzie uczciwie zatroskani o dobro kraju. Bądźmy nimi TU (w naszym lokalnym środowisku) i TERAZ (nie czekając na siwy włos na skroniach;))!