Wykład o kinie pokaz slajdów

Dzień Otwarty w Centrum Spotkań Europejskich Światowid był okazją do skorzystania z oferty zajęć i warsztatów adresowanych do młodych elblążan.

Do południa do Centrum Kultury Światowid przybyło wiele grup zorganizowanych, przedszkolaków oraz uczniów z elbląskich szkół podstawowych i średnich. 

Wśród nich znalazły się dwie klasy: 1b i 2d, które w towarzystwie nauczycieli: Adrianny Adamek-Świechowskiej i Moniki Uścińskiej z zainteresowaniem wysłuchały wykładu w ramach Akademii Wychowania Filmowego o historii kina w tym historii kin elbląskich.

Opowieść ilustrowana archiwalnymi zdjęciami była źródłem nie tylko wiedzy z dziedziny historii filmu, jak też ciekawostek związanych z rodzinnym miastem. Spotkanie było też okazją do pobudzenia refleksji nad znaczeniem kina w życiu społecznym dawniej i dziś.

Dnia 16 września przez cały dzień w „Światowidzie” było tłoczno i gwarno. Oprócz możliwości wysłuchania wykładu uczniowie mieli okazję zwiedzić nowe przestrzenie instytucji kulturalnej i wziąć udział w warsztatach zorganizowanych w holu głównym.

                                                                           Adrianna Adamek-Świechowska