Uczniowie odgrywający scenkę teatralną

Po raz dziesiąty akcja Narodowego Czytania połączyła społeczność placówek oświatowych naszego miasta i dała wyraz przywiązania do ojczystego języka i literatury. Była to również okazja do zaakcentowania niezastąpionej roli czytelnictwa w procesie wewnętrznego rozwoju każdego, kto po książkę sięga. Gospodarzami spotkania byli:  Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski oraz Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. W imieniu Prezydenta Miasta zgromadzonych gości przywitała Dyrektor Departamentu Edukacji Pani Małgorzata Sowicka, a następnie – w towarzystwie Pani Iwony Zapolskiej – wprowadziła słuchaczy w tematykę tegorocznej lektury.

W odpowiedzi na zaproszenie do wspólnego czytania dramatu Zapolskiej do naszego liceum przybyli przedstawiciele aż 22 elbląskich szkół. Były to (wg kolejności wychodzenia na scenę):

1)      IV Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół i Placówek Sportowych

2)      Szkoła Podstawowa nr 15

3)      Szkoła Podstawowa nr 9

4)      Szkoła Podstawowa nr 4

5)      Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

6)      Szkoła Podstawowa nr 16

7)      Szkoła Podstawowa nr 6

8)      Zespół Szkół Gospodarczych

9)      Szkoła Podstawowa nr 14

10)  Szkoła Podstawowa nr 19

11)  Szkoła Podstawowa nr 1

12)  Zespół Szkół Technicznych

13)  II Liceum Ogólnokształcące

14)  Szkoła Podstawowa nr 18

15)  Szkoła Podstawowa nr 23

16)  Szkoła Podstawowa nr 12

17)  Zespół Szkół Zawodowych nr 1

18)  Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

19)  Szkoła Podstawowa nr 21

20)  Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych

21)  Szkoła Podstawowa nr 25

22)  III Liceum Ogólnokształcące

Uczniowie, jak i reprezentanci dyrekcji oraz gron pedagogicznych przybyłych placówek wspaniale zaprezentowali się przed publicznością.

Nasi uczniowie odegrali scenkę teatralną i – dzięki pięknym strojom wypożyczonym z Teatru im. A. Sewruka – wyglądali niczym prawdziwi przedstawiciele początków minionego wieku.

Już wkrótce na stronie szkoły ukaże się galeria zdjęć z sobotniego wydarzenia. Póki co, wszystkich zainteresowanych odsyłamy do artykułu i fotorelacji opublikowanych w gazecie internetowej PortEl:

https://www.portel.pl/spoleczenstwo/szkoly-czytaja-moralnosc-pani-dulskiej/124775

Koordynatorkami przedsięwzięcia były: p. Anna Luiza Górecka, p. Adrianna Adamek-Świechowska, p. Małgorzata Krasowska oraz p. Małgorzata Zbucka.